Wymodelowana sylwetka

Ciało bez cellulitu

Ciało bez rozstępów

Redukcja tkanki tłuszczowej

Uniesienie pośladków

Wyrzeźbiony brzuch

Terapia po ciąży

Cellulit

Cellulit to guzkowato-obrzękowo-włókniejące zwyrodnienie tkanki tłuszczowej. Najczęściej jest zmianą struktury skóry o charakterze estetycznej. Nasz styl życia i sposób odżywiania ma kluczowy wpływ na wygląd i kondycje naszej skóry. Na ciele możemy zauważyć „pomarańczową skórę”zwaną cellulitem. Jest wiele czynników wywołujących cellulit i zazwyczaj możemy wyróżnić kilka przyczyn wpływających na nasilenie objawów.

Powstawanie cellulitu

Na powstawanie cellulitu duży wpływ mają uwarunkowania genetyczne. Dziedziczymy skłonność do zmian patologicznych w tkance podskórnej. Takie zmiany zauważane są najczęściej u kobiet należących do tej samej rodziny. Kondycję organizmu również możemy zauważyć na skórze. Zaburzenia gospodarki hormonalnej nasilają objawy cellulitu. Odpowiedzialna za lipo dystrofię jest insulina, hormony tarczycy, a przede wszystkim estrogeny występujące w nadmiarze przy równoczesnym niedoborze progesteronu. Efektem tego zjawiska jet rozrost komórek tłuszczowych, gromadzenie się wody w organizmie oraz zburzenia krążenia. Dochodzi do wzrotu ciśnienia w naczyniach krwionośnych co skutkuje zwiększenim przepuszczalności naczyń żylnych, zwalając przepływ krwi, w konsekwencji prowadzi do powstawania obrzęków.

Dysfunkcja lokalnego krążenia jest przyczyna nieprawidłowego odżywienia i dotlenienia komórek tłuszczowych. Powoduję to zaburzenia w procesie metabolizmu komórkowego. Adipocyty zaczynają gwałtownie powiększać swoją objętość uciskając jednocześnie na naczynia włosowate. Przepływ krwi i limfy zostaje zakłócony, tworząć zastoje. Suplementy diety oraz leki antykoncepcyjne nie są obojętne dla naszego organizmu, dlatego należy je przyjmować rozważnie. Podczas przyjmowania leków antyhistaminowych i tarczycowych można zaobserwować nasilenie się cellulitu. Przyjmowanie hormonalnej terapii antykoncepcyjnej również może skutkować wzrostem masy ciała.

Przyczyny powstawania

 • nadmierna podaż soli
 • zbyt mała podaż witamin i błonnika w diecie
 • nadmierne spożywanie węglowodanów i tłuszczów
 • wysoko przetworzona żywność
 • spożywanie mięs ze zwierząt hodowanych na antybiotykach i hormonach
 • siedzący tryb życia
 • noszenie obcisłych ubrań
 • zakładanie nogi na nogę
 • noszenie wysokich obcasów
 • używki tj. papierosy, alkohol
 • długie kąpiele w wannie z gorącą wodą
 • długotrwałe i częste opalanie się
 • mała ilość snu i wypoczynku
 • nerwowość, silny stres
 • menopauza
 • leki odwadniające, terapia hormonalna

Co wpływa na rozwój cellulitu

Kto jest narażony na powstawanie cellulitu

Kobiety są szczególnie narażone są na powstawanie cellulitu ze względu na charakterystyczną strukturę tkanki tłuszczowej z cienkimi przegrodami tkanki łącznej ułożonymi prostopadle do powierzchni skóry, nie jak w przypadku mężczyzn, skośnie. Jest wiele czynników sprzyjający powstawaniu nierówności skórnych. W miejscu występowania cellulitu możemy zaobserwować niższą temperaturę skóry. Jest to spowodowane gorszym przepływem krwi, może to przejawiać się w postaci bladej skóry.

Jak dieta wpływa na cellulit

Jesteśmy tym co jemy dlatego nawyki żywieniowe pełnią kluczową rolę w wyglądzie skóry. Nadmierne spożywanie tłuszczów, węglowodanów oraz soli odbija się negatywnie na jakości skóry. Skutkuje zatrzymaniem się wody oraz jedym z głównych skutków powstawania celilitu wodnego. Należy również pamiętać, że wysoko przetworzona żywność zawiera duże ilości hormonów i antybiotyków, które również odbijają się na stanie naszego zdrowia. Nadmierne spożywanie alkoholu pobudza lipogenezę, czyli proces nagromadzania się wolnych kwasów tłuszczowych w formie trój glicerydów, które kumulują się w wątrobie oraz tkance tłuszczowej. Natomiast palenie papierosów wzmaga dysfunkcję mikrokrążenia.

Aktywność fizyczna a cellulit

Jednym z głównych przyczyn cellulitu jest brak ruchu. Siedzący tryb życia powoduje tworzenie się zastojów i obrzęków w naczyniach krwionośnych, limfa nie jest odprowadzana prawidłowo, zwłaszcza z kończyn dolnych. Brak aktywności fizycznej wpływa na mniejszą elastyczność i napięcie mięśni oraz ścięgien, zwiększając jednocześnie tkankę tłuszczową. Ubiór również na istotny wpływ na wygląd naszej skóry. Noszenie obcisłych ubrań powoduje silny ucisk na naczynia krwionośne, co nasila odkładanie się zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Na krążenie wpływ również mają szpilki. Wysokie obuwie sprzyja obrzękom.

Rodzaje celulitu

Cellulit możemy podzielić ze względu na rodzaj:

 • Postać twarda
  Podczas potyku tkanek wyczuwalne jest płaskie ułożenie zmian w postaci nierówności i grudek. Tkanka tłuszczowa jest zbita i ściśle przylega do mięśni. Najczęściej występuje u osób młodych, aktywnych fizycznie, który nie miały duzych wahań wag i nie straciły elastyczności skóry. Skóra jest sucha, mogą się pojawiać rogowacenie około mieszkowe oraz rozstępy.
 • Postać włóknista
  Luźno ułożona, nierózmoniernie pofałdowana tkanka, nie przylega ściśle do mięśni. Najczęściej występuje u kobiet mało aktywnych fizycznie i/lub genetycznie wiotką skórą i słabymi mięśniami. Może pojawić się przy szybkich zmianach masy ciała. Na ten tym cellulitu mogą mieć wpływ leki odwadniające.
 • Postać rzekoma
  Związana jest z silną wiotkością skóry, spowodowana działaniem grawitacji i opadaniem tkanki podskórnej o obrębie pośladków, ud, brzucha. Najczęściej można zaobserwować u starszych kobiet.
 • Postać obrzękowa
  Najcięższa postać, występująca u kobiet z zaburzeniami krążenia obwodowego, ze skłonnością do obrzęków. Pod wpływem ucisku można zaobserwować blade wgłębienia na skórzę, które stopniową zanikają. Często opisywany przez kobiety jako uczucie „ciężkich nog”. Może występować u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną.
 • Postać mieszania
  Łączy w sobie wszystkie objawy i jest to postac najczęściej spotykana.
 • Cellulit wodny
  Związany z odkładaniem rezerw tłuszczowych i retencją wody. Często uzależniony od fazy cyklu miesiączkowego
 • Cellulit tłuszczowy
  Polega na niekontrolowanym odkładaniu się tkanki tłuszczowej, występuje najczęściej u kobiet dojrzałych

Jak pozbyć się cellulitu

W kosmetologii możliwe jest zmniejszenie objawów cellulitu, nie możemy mówić o całkowitym usunięciu. Znaczna redukcja możliwa jest poprzez dobranie odpowiednich zabiegów kosmetologicznych i zbilansowanej diety z uwzględnieniem optymalnej aktywności fizycznej. W celu utrzymania efektów działania antycellulitowe powinny być stałe, systematyczne i podtrzymujące.

Zabiegi rekomendowane

Ciało bez cellulitu

Masaż antycellulitowy

300,00 

Ciało bez cellulitu

Bandaże drenujące – Arosha

200,00 1799,00 

Bezpłatna konsultacja

z ekspertem BeautyPark Solvay

W trakcie 30 minutowej konsultacji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad kosmetologiczny pozwalający ustalić ogólny stan zdrowia aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie ocenia wskazania zabiegowe oraz dobiera technologie najlepsze dla uzyskania oczekiwanego efektu. Nasz specjalista przedstawia indywidualny Beauty program zawierający odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub modelujące ciało oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej.

Rezerwacja terminu

Czym są rozstępy?

Rozstępy są trwałymi defektami skory występującymi u 50-90% populacji, są niezależne od wieku czy płci. Charakteryzują się uszkodzeniem włókien elastycznych skóry właściwej, wrzecionowate zmiany skórne przypominające blizny. W miejscu występowania rozstępów zanikają przydatki skóry (mieszki włosowe, gruczoły potowe i łojowe). Ubytki te porozdzielane są fragmentami skóry zdrowej. Najczęściej występują na skórze ud, pośladków, brzucha, piersi oraz pach.

Powstawanie rozstępów

Rozstępy to najprościej mówiąc miejsca zaniku skóry, przybierające formę wrzecionowatych pasem o różnej długości i szerokości. Są defektem skóry, który obok cellulitu częściej dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Pojawiają się one u niespełna 40% dorastających chłopców.

Rozróżnia się 2 fazy tworzenia się rozstępów:

 • Faza I – faza zapalna, podczas której rozstępy dopiero powstają i widoczne są poprzez mocno czerwone pasma. W tej fazie mamy największe szanse na powodzenie kuracji przeciwko rozstępom
 • Faza II – faza zanikowa, czerwone pasma bledną, zmniejszają się i następuję częściowa regeneracja. Niestety nigdy skóra nie powróci do stanu sprzed fazy I. W momencie fazy zanikowej najtrudniej walczy się z rozstępami, możemy jedynie poprawić wygląd naszej skóry.

W 1773 roku została wprowadzona naukowa nazwa rozstępów striae sidtensae przez niemieckiego naukowca Poederera. Już w XVIII wieku były one przedmiotem badań naukowym, zatem rozstępy nie są tylko problemem naszych czasów.

Przyczyny

Przyczyn powstawania rozstępów jest wiele. Mylnie uważa się, iż powstawanie tych zmian jest efektem rozciągania się skóry. Jednym z najczęstszych powodów powstawania rozstępów jest zwiększony poziom hormonów we krwi, głównie kortyzolu. Wydzielany jest przez nadnercza i podczas okresu dojrzewania obserwujemy jego wzrost. Również w trakcie ciąży, wzrostu wagi i osób otyłych. Estrogen jest drugim hormonem odpowiedzialnym za rozstępy. W tym przypadku najbardziej narażone są kobiety w okresie dojrzewania, ciąży i stosujące antykoncepcje hormonalną. Długotrwałe przyjmowanie leków steroidowych jest koleją przyczyna powstawania nieestetycznych zmian. Leki te ścieńczają skórę, upośledzają syntezę kolagenu w skórze, co skutkuje uszkodzeniami istniejących włókien kolagenowych.

Częstym powodem powstawania rozstępów jest niewłaściwa i uboga dieta w witaminy, mikro- i makroelementy. Dla zachowania pięknej i młodej skóry niezbędny jest cynk. Należy dostarczać go w odpowiedniej ilość w diecie lub dodatkowo suplementować. Najważniejsza przyczyną powstawania rozstępów są też uwarunkowania genetyczne. Jeśli w naszej rodzinie kobiety borykają się z tą przypadłością, niestety nas to nieunikanie. Często wtedy nasze starania mają najmniejsze znaczenie. W tym przypadku w okresie największego narażenia na powstawanie zmian pomocny będzie regularnie wykonywany masaż.

Jak zredukować rozstępy za pomocą zabiegów?

Należy pamiętać, że całkowite usunięcie rozstępów nie jest możliwe. Jest to uszkodzenie struktur skóry, które jest nieodwracalne. Każda terapia ma na celu redukcje powstałych zmian. Największe szanse na powodzenie terapii mamy w pierwszej fazie powstawania rozstępów.

Bezpłatna konsultacja

z ekspertem BeautyPark Solvay

W trakcie 30 minutowej konsultacji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad kosmetologiczny pozwalający ustalić ogólny stan zdrowia aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie ocenia wskazania zabiegowe oraz dobiera technologie najlepsze dla uzyskania oczekiwanego efektu. Nasz specjalista przedstawia indywidualny Beauty program zawierający odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub modelujące ciało oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej.

Rezerwacja terminu

Tkanka tłuszczowa

Siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej czy nieregularne posiłki sprzyjają odkładaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych partiach naszego ciała. Najbardziej problematycznymi miejscami są uda, biodra, talia i brzuch. Pomimo iż tłuszcz jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jego nadmiar może być szkodliwy. Tkanka tłuszczowa ma dość skomplikowana budowę. Oprócz komórek tłuszczowych zawiera mniej liczne komórki nerwowe i komórki układu odpornościowego. Tworzy ją również sieć naczyń krwionośnych, która dostarcza komórką tlen i substancję odżywcze. Tłuszcz jest „paliwem”dla procesów zachodzącym w naszym organizmie dostarczając energii do ich przeprowadzenia. Dodatkowo jest niezbędny do przyswajania różnych witamin.

Powody odkładania się tkanki tłuszczowej

Powstawanie tkanki tłuszczowej jest bardzo złożonym procesem, a przyczyn nadmiernego gromadzenia się jest wiele. Jedną z podstawowych przyczyn jej powstawania jest niezdrowy tryb życia i nieprawidłowa dieta. Mogą to być również skłonności dziedziczne, różnego rodzaju choroby i schorzenia. Komórki tłuszczowe odkładają się tam, gdzie są potrzebne. Głównie w mięśniach policzków, podskórnej tkance łącznej i więzadłach podtrzymujących jelita. Zapotrzebowanie organizmu na tłuszcz jest indywidualne i zależne od potrzeb energetycznych organizmu. Ma to związek z płcią, wiekiem i poziomem aktywności. Możemy zaobserwować różnice w lokalizacji tkanki tłuszczowej u kobiet i mężczyzn. Inna jest też ilość tłuszczu. W przypadku kobiet tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest na brzuchu, biodrach, pośladkach i udach.

W przypadku mężczyzn głównie w okolicach pasa, klatce piersiowej, plecach i ramionach. Średnio tkanka tłuszczowa u kobiet powinna stanowić 23-34% a u mężczyzn norma wynosi 8-20% masy ciała. Główna przyczyną tych rozbieżności są różnice w hormonach pomiędzy kobietami i mężczyznami. Kobiecy organizm potrzebuje więcej komórek tłuszczowych do przebiegu takich procesów, jak cykl menstruacyjny, ciąża czy karmienie piersią.

Rodzaje tkanki tłuszczowej

Rozróżniamy dwa rodzaje tkanki tłuszczowej, biała i brunatną. Tkanka biała zlokalizowana jest pod skórą, odpowiada za ochronę organizmu przed utratą ciepła. To właśnie ona odpowiada za powstawanie boczków i fałdek. Jej działanie polega na magazynowaniu tłuszczu. Tkanka brunatna znajduję się głębiej a jej główną rolą jest ochrona narządów wewnętrznych. Wpływa na procesy metaboliczne, przez produkcję hormonów.

Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Medycyna estetyczna i kosmetologia pozwala na przyspieszenie procesów redukcji tkanki tłuszczowej poprzez modelowanie sylwetki.
Przy pomocy nowoczesnych technologii oraz terapii łączonych można skutecznie i bezboleśnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
W naszym gabinecie dostępne są rozmaite zabiegi dopasowane do potrzeb.

Zabiegi rekomendowane

Ciało bez cellulitu

Masaż antycellulitowy

300,00 

Ciało bez cellulitu

Bandaże drenujące – Arosha

200,00 1799,00 
700,00 3999,00 

Techniki redukcji tkanki tłuszczowej

Fala radiowa BTL EXILIS

 • Co to jest?
  BTL Exilis to unikalny system redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, modelowania sylwetki. Wpływa na poprawę sprężystości i napięcia skóry oraz ogólnego odmłodzenia. Fala radiowa jest zaawansowanym systemem do nieinwazyjnych zabiegów estetycznych kompleksowo modeluje i ujędrnia ciało.
 • Efekty?
  Już po pierwszym zabiegu widać wyjątkowo silny remodeling kolagenu, który dociera do głębokich warstw skóry właściwej. W zabiegach na ciało redukuje oporną tkankę tłuszczową i zmniejsza widoczność rozstępów.
 • Jak to działa?
  Exilis to innowacyjny system, który łączy dwie nowoczesne technologie – radiofrekwencje (RF) oraz terapie ultradźwiękami. Zastosowanie tych technologi pozwala w bezpieczny i kontrolowany sposób podgrzać tkankę tłuszczową do temperatury 40 stopni C, przyspiesza proces budowy nowych włókien kolagenowych jak i redukcje komórek tłuszczowych.
 • Obszary zabiegowe
  Ramiona, brzuch, boczki, pośladki, uda, kolana, górna część pleców, dłonie
 • Ile sesji jest potrzebnych?
  Dla osiągnięcia zamierzonych efektów zalecana jest seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni, następnie 1 sesja przypominająca raz na 2 miesiące aby zachować efekty terapii. Pełen efekt zabiegowy jest widoczny miesiąc po zakończeniu zabiegów.
BTL Exilis Ultra 360® - kompleksowy system modelowania sylwetki

BTL EMBODY

 • Co to jest?
  Urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię elektomagnetyczną o wysokiej częstotliwości – HIFEM, energia ta jest skuteczna w rozbudowie masy mięśniowej, poprzez wywołanie i utrzymanie supermaksymalnych skurczy.
 • Efekty
  BTL EMBODY to technologia do nieinwazyjnego liftingu i modelowania pośladków. Zabieg zastosowany w obrębie brzucha rzeźbi mięśnie, redukuje tkankę tłuszczową, porawia postawę sylwetki oraz wspomaga terapię na rozstęp mięśnia prostego brzucha.
 • Jak to działa?
  W trakcie zabiegu BTL EMBODY mięśnie wykonują ponad maksymalne skurcze. Nasz mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie energia i to w ekstremalnych dawkach. Czerpiąc ją z najbliżej położonych komórek tłuszczowych uruchamia się intensywny proces lipoliza. W efekcie czego dochodzi do spalenia lokalnej tkanki tłuszczowej znajdującej się w obszarze zabiegowym. W trakcie jednej 30 minutowej sesji mięśnie wykonują pracę podobną do 20 tysięcy przysiadów / brzuszków.
 • Obszary zabiegowe
  Brzuch, pośladki
 • Ile sesji jest potrzebnych?
  Rekomendowana terapia to minimum 4 zabiegi powtarzanie co 2-3 dni. Efekt końcowy widoczny po 4-6 tygodniach po zakończonej terapii.

Endermologia

 • Co to jest?
  Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy oddziaływujący na skórę i tkankę podskórną. Jest to bezinwazyjna metoda, która w naturalny sposób stymuluje metabolizm komórkowy i pobudza proces usuwania komórek tłuszczowych.
 • Efekty
  Seria zabiegowa Endermologii zapewnia redukcję cellulitu, ujędrnienie skóry i wymodelowanie sylwetki. Zabiegi endermologii pozwalają skupić się na lokalnej tkance tłuszczowej i ułatwić jej redukcję. Jednorazowa sesja zapewni redukcje odczucia „ciężkich nóg” ponieważ wpływa na zastoje limfatyczne. Technika i parametry zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb i odczuć klienta co zapewnia nam najlepsze efekty zabiegowe.
 • Jak to działa?
  Zabieg Endermologii wykorzystuje specjalistyczne głowice masujące. Głowica składa się z dwóch rolek, umieszczonych w hermetycznej osłonie i obracających się w określonym kierunku oraz z odpowiednią prędkością. Za pomocą podciśnienia fałd skórny jest zasysany a następnie przez rolki obecne w głowicy masowany. Wykorzystanie różnych trybów pracy urządzenia i intensywności podciśnienia zapewnia nam działanie na różne tkanki i niwelację defektów skórnych.
 • Obszary zabiegowe
  Uda, brzuch, pośladki, plecy, ramiona
 • Ile sesji jest potrzebnych?
  Rekomendowana seria zabiegów składa się z minimum 6 zabiegów, wykonywanych co 2-3 dni.
Endermologia®LPG® - ujędrnianie, wysmuklanie i wyszczuplanie sylwetki

Fala uderzeniowa BTL X-WAVE

 • Co to jest?
  Zabieg z wykorzystaniem urządzenia BTL X-WAVE to bezinwazyjna metoda ujędrniania skóry i modelowania sylwetki. Wykorzystuje fale akustyczne, które rozchodzą się w ciele jako drgania mechaniczne, co powoduje destrukcję komórek tłuszczowych i pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania oraz okresu rekonwalescencji.
 • Efekty
  W wyniku działania fali akustycznej redukujemy miejscową tkankę tłuszczową oraz rozbijamy złogi cellulitu. Poprzez głębokie działanie rozbijamy zrosty oraz redukujemy napięcie mięśniowe. W skutek intensywnego działania pobudzamy krążenie co powoduje większe dotlenienie tkanek i usprawnienie procesu eliminacji toksyn.
 • Jak to działa?
  Fale akustyczne to niezwykle silne, ukierunkowane impulsy dźwiękowe, które wywołują drgania w organizmie. Energii jest dobierana tak, aby uniknąć uszkodzenia skóry podczas przenikania do strefy poddawanej zabiegowi. W trakcie zabiegu za pomocą indywidualnie dobranej do problemu głowicy emitującej fale akustyczną wykonywany jest zabieg, który rozbija zwłóknienia kolegenu, elminuje złogi i remodeluje kolagen.
 • Obszary zabiegowe?
  Łydki, kolana, uda, pośladki, bryczesy, brzuch, boczki, ramiona
 • Ile sesji jest potrzebnych?
  Rekomendowana seria zabiegów składa się z minimum 4 zabiegów, wykonywanych co 2-3 dni.
BTL X-Wave® - fala uderzeniowa: ujędrnianie oraz redukcja cellulitu i rozstępów

Bandaże Arosha

 • Co to jest?
  Bandaże Arosha dzięki specjalistycznej formule są doskonałą bronią w walce z niedoskonałościami ciała, redukują cellulit, modelując, ujędrniając i nawilżając ciało. Bandaże wykonane są z delikatnej bawełny, nasączone aktywnymi składnikami. Koncepcja marki by owijać ciało narodził się z potrzeby modelowania sylwetki. Ciało otulone w kokon aktywnych składników przyjmuję je o wiele lepiej, gdyż odbywa się to stopniowo.
 • Efekty
  Ciało bezpośrednio po zabiegu jest głęboko nawilżone oraz odżywione. Pod wpływem działania składników aktywnych redukujemy cellulit i zlokalizowaną tkankę tłuszczową, usuwany nadmiar wody z organizmu.
 • Jak to działa?
  Koncepcja marki by owijać ciało narodził się z potrzeby modelowania sylwetki. Ciało otulone w kokon aktywnych składników przyjmuję je o wiele lepiej, gdyż odbywa się to stopniowo. Pod bandażem nie wytwarza się ciepło. Tym samym nie działa on odwadniająco na tkankę, Bandaż nie uciska skóry, zapewniając „kontrolowaną kompresje”.
 • Obszary zabiegowe?
  Ramiona, brzuch, pośladki, uda, łydki, biust
 • Ile sesji jest potrzebnych
  Dla osiągnięcia zamierzonych efektów zalecana jest seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 dni, następnie 1 sesja przypominająca raz na miesiąc aby zachować efekty terapii. Pełen efekt zabiegowy jest widoczny miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Masaż antycellulitowy

 • Co to jest?
  Pierwszym krokiem masażu antycellulitowego jest specjalistyczny drenaż, zgody z przepływem limfy. Po tym etapie przechodzimy do intensywnego ujędrniającego, wyszczuplającego i modulującego sylwetkę masażu Body Shape Extrême Massage. Masaż wykonywany jest zgodnie z procedurą szkoleniową i wymaga intensywnego przeprowadzenia w celu osiągnięcia maksymalnych efektów.
 • Efekty
  Dzięki intensywnemu połączeniu masażu oraz drenażu usuwany toksyny i zatrzymają wodę w organizmie. Energiczne ruchy pozwalają na pobudzenie krążenia, dotlenienie tkanek oraz manualne pobudzenie procesów naprawczych. W efekcie działamy ujędrniająco oraz redukujemy widoczność cellulitu.
 • Jak to działa?
  Masaż ma na celu redukcje cellulitu oraz usunięcie zatrzymanej wody w organizmie. W zależności od rodzaju wybranego zabiegu do masażu wykorzystujemy odpowiednio dobrane olejki.
 • Obszary zabiegowe
  Łydki, uda, pośladki, brzuch i boczki

Bezpłatna konsultacja

z ekspertem BeautyPark Solvay

W trakcie 30 minutowej konsultacji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad kosmetologiczny pozwalający ustalić ogólny stan zdrowia aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie ocenia wskazania zabiegowe oraz dobiera technologie najlepsze dla uzyskania oczekiwanego efektu. Nasz specjalista przedstawia indywidualny Beauty program zawierający odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub modelujące ciało oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej.

Rezerwacja terminu

Modelowanie pośladków

Wiele kobiet marzy o brazylijścich pośladkach. Jeśli mimo ćwiczeń nie udało się uzyskać ich wymarzonego kształtu lub wielkości, z pomocą przychodzą zabiegi kosmetologiczne. Nieinwazyjne oraz bezpieczne zabiegi pozwolą poprawić wygląd skóry oraz widocznie podniosą pośladki.

Zabiegi rekomendowane

Bezpłatna konsultacja

z ekspertem BeautyPark Solvay

W trakcie 30 minutowej konsultacji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad kosmetologiczny pozwalający ustalić ogólny stan zdrowia aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie ocenia wskazania zabiegowe oraz dobiera technologie najlepsze dla uzyskania oczekiwanego efektu. Nasz specjalista przedstawia indywidualny Beauty program zawierający odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub modelujące ciało oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej.

Rezerwacja terminu

Modelowanie brzucha

Nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa oraz jej nadmierna ilość w okolicach brzucha często mogą prowadzić do spadku poczucia własnej wartości oraz kompleksów. Przyczyną problemów z wagą często wymienia się nieodpowiednią dietę, siedzący tryb życia, przyjmowanie niektórych leków, choroby przewlekłe oraz zabuczenia hormonalne. Zabiegi kosmetologiczne modelujące brzuch są doskonałym wsparciem w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Należy pamiętać, że nie zastąpią aktywności fizycznej ani zbilansowanej diety lecz są dużym wsparciem. Działają drenująco oraz wspomagają metabolizm i układ krążenia. Pomagają pozbyć się zlokalizowanej tkanki tłuszczowej oraz komórek tłuszczowych okalających narządy wewnętrzne.

W Beauty Park Solvay oferujemy liczne rozwiązania dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Indywidualnie dobrana terapia pozwoli skutecznie pozbyć się niedoskonałości.

Zabiegi rekomendowane

Bezpłatna konsultacja

z ekspertem BeautyPark Solvay

W trakcie 30 minutowej konsultacji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad kosmetologiczny pozwalający ustalić ogólny stan zdrowia aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie ocenia wskazania zabiegowe oraz dobiera technologie najlepsze dla uzyskania oczekiwanego efektu. Nasz specjalista przedstawia indywidualny Beauty program zawierający odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub modelujące ciało oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej.

Rezerwacja terminu

Kobieta w ciąży i karmiąca

Ciąża to czas zmian w organizmie kobiety. W naturalny sposób tkanki ulegają rozrastaniu, zwiększa się waga ciała. W tym czasie mogą pojawić się przebarwienia, rozstępy, żylaki oraz opuchlizna. Każdy z tych czynników wpływa na samopoczucie. Panuje przekonanie, że w trakcie ciąży należy unikać gabinetów kosmetologicznych czy medycyny estetycznej szerokim łukiem. Wiele zabiegów z szerokiej oferty jest dozwolonych dla przyszłych mam.

Zabiegi kosmetyczne, kosmetologiczne z medycyny estetycznej mogą w skuteczny sposób pomóc w szybszym powrocie do formy po urodzeniu dziecka i ograniczyć ryzyko wystąpienia niechcianych pamiątek po ciąży jak wiotka skóra, cellulit, rozstępy czy przebarwienia.

Kobiety w ciąży powinny szczególnie dbać o jakość i profesjonalizm usług, a także używane preparaty. W trakcie zabiegów można stosować wyłącznie produkty rekomendowane przez producentów dla kobiet w ciąży. Skład takich kosmetyków jest oparty na naturalnych surowcach, które nie podrażniają oraz nie wykazują negatywnego działania dla kobiet w ciąży.

Zabiegi na twarz

Do grona zabiegów dla kobiet w ciąży zaliczamy wszelkie zabiegi nawilżające oraz wybrane protokoły przeciwstarzeniowe, przeciwtrądzikowe, rozświetlające.

Zabiegi na twarz:

 • masaże relaksacyjne na twarz, szyję dekolt
 • infuzja tlenowa
 • endermolifting LPG
 • mikrodermabrazja

Zabiegi na twarz

Masaż relaksacyjny twarzy

200,00 

Terapia nawilżająca

Infuzja tlenowa

300,00 1599,00 
130,00 1300,00 

Terapia oczyszczająca

Mikrodermabrazja diamentowa

200,00 1349,00 

Zabiegi na ciało

W trakcie ciąży szczególnie poleca się zabiegi na ciało. Przyrost masy ciała powoduje, że skóra staje się mniej elastyczna, przesuszona lub zaczynają pojawiać się rozstępy.

Zabiegów na ciało nie wykonuje się w pierwszych 3 miesiącach ciąży.
Od czwartego miesiąca można rozpocząć profilaktykę przeciw rozstępom oraz zabiegi poprawiające krążenie.

Zabiegi na ciało w trakcie ciąży:

 • endermologia LPG (same nogi i ramiona)

Zabiegi na twarz

Masaż relaksacyjny twarzy

200,00 

Terapia nawilżająca

Infuzja tlenowa

300,00 1599,00 
130,00 1300,00 

Terapia oczyszczająca

Mikrodermabrazja diamentowa

200,00 1349,00 

Zabiegi na poprawę kondycji skóry po ciąży

Ciąża to wielkie szczęście dla każdej kobiety, jednak w tym okresie nasze ciało się zmienia i poddawane jest prawdziwym testom wytrzymałości. Skóra często po porodzie traci jędrność i sprężystość. Mogą się również pojawić wrzecionowate pasma zwane popularnie rozstępami. W takich przypadkach sama dieta i ćwiczenia mogą się okazać niewystarczające. Potrzebne jest wsparcie zabiegów kosmetologicznych. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą zabiegi z wykorzystaniem technologii BTL oraz Endermologii LPG oraz uzupełniająco protokoły zabiegowe Arosha.

Wiele kobiet po ciąży zmaga się z rozejściem mięśni prostych brzucha. W tym przypadku potrzebna jest pomoc fizjoterapeuty. W BeautyPark Solvay zalecamy elektomagnetoterapię urządzeniem BTL EMBODY, która wpływa korzystnie na poprawę i wzmocnienie mięśni brzucha oraz zdecydowanie szybsze zejście się kresy białej.

700,00 3999,00 

Ciało bez cellulitu

Bandaże drenujące – Arosha

200,00 1799,00 

Bezpłatna konsultacja

z ekspertem BeautyPark Solvay

W trakcie 30 minutowej konsultacji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad kosmetologiczny pozwalający ustalić ogólny stan zdrowia aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie ocenia wskazania zabiegowe oraz dobiera technologie najlepsze dla uzyskania oczekiwanego efektu. Nasz specjalista przedstawia indywidualny Beauty program zawierający odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub modelujące ciało oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji domowej.

Rezerwacja terminu

Konsultacja

Nie zwlekaj dłużej z wyborem najlepszego zabiegu!

Porozmawiaj teraz z jednym z naszych ekspertów.

Kosmetolog wróci do Ciebie, aby omówić możliwą terapię i ocenić Twoje potrzeby.

Wybierz temat

Wybierz temat

Temat
NAME(wymagane)